Get Adobe Flash player

Головне менюПошук по сайту

Голосування

У якому гуртку ви б хотіли займатися?
 

К-ть гостей сайту

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні370
mod_vvisit_counterВчора819
mod_vvisit_counterЦього тижня1375
mod_vvisit_counterМинулого тижня5270
mod_vvisit_counterЦього місяця11894
mod_vvisit_counterМинулого місяця21637
mod_vvisit_counterAll days1129420

Online (20 хв. тому): 18
Ваш IP: 54.196.26.1
,
Now is: 2018-10-19

З історії становлення та розвитку Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді

 

Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді  є правонаступником заснованої Постановою обласної Ради народних депутатів від 5 липня 1946 року Кам’янець-Подільської обласної станції юних техніків, яка знаходилась за адресою: м. Проскурів, вул. Кірова, 51. Таким був старт великої справи. 

1954 р. - в Обласній станції юних техніків працювало вже 9 педагогів, а кількість гуртків становила 15, якими було охоплено 300 дітей.
На початок 1955 р. - в школах та позашкільних закладах вже працювало 1675 гуртків, якими було охоплено 25125 учнів, в тому числі 280 гуртків юних механізаторів сільського господарства. В цей час було виготовлено більше 10000 навчально-наочних посібників, в населених пунктах та будинках колгоспників встановлено 2,5 тисяч саморобних радіоприймачів. При обласній станції юних техніків працював заочний клуб юних радіолюбителів, який нараховував 180 школярів.

У відповідності з наказом Президії Верховної Ради СРСР від 16 січня 1954 року Кам’янець - Подільська область перейменована у Хмельницьку область. Тому назва закладу стала Хмельницька обласна станція юних техніків.

В 1955 р. - в с.Білогородка Ізяславського району для юних техніків організовано літній табір відпочинку.
В 1956 р. - в області вже працювало 2235 технічних гуртків, якими було охоплено 32085 школярів. З метою поліпшення технічної творчості школярів в кожному районі створено опорну школу з технічної творчості, педагоги якої проводили відповідну роботу серед інших шкіл по налагодженню роботи з технічної творчості серед школярів.
В 70-х р.р. - минулого століття в області працюють Хмельницька обласна, Кам"янець-Подільська, Шепетівська, Славутська міські станції юних техніків, технічні відділи при 24 Будинках піонерів, дві станції юних техніків на громадських засадах.
У 1971 р. - на обласній станції юних техніків обладнано 10 лабораторій, виділено приміщення для постійно-діючої виставки, гуртки працювали за 13 профілями, якими було охоплено 570 школярів.
У 1971 р. - картингісти та ракетомоделісти взяли участь у Всеукраїнських змаганнях, зайнявши відповідно 2-ге та 7-ме командні місця.

З 1975 року Центр розташований в трьох корпусах за адресою: 29001, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 83.

На кінець 80-х р. - при станціях юних техніків, клубах та ЖЕКах, Будинках і Палацах піонерів, загальноосвітніх школах вже працювало 458 технічних гуртків, якими охоплено 6450 школярів, в тому числі в загальноосвітніх навчальних закладах 156 гуртків -1952 учнів.
На початку 90-х р.р. - Хмельницька обласна станція юних техніків стала переможцем Всесоюзного конкурсу серед позашкільних закладів.
В 1991 р. - відкриваються Старокостянтинівська та Ярмолинецька станції юних техніків.
На базі обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді проведено три республіканські методичні ради директорів обласних позашкільних закладів (1978,1986 і 1999 роки),а в 1977 році - Всесоюзний семінар голів обласних науково-технічних товариств.
З 1-го вересня 1992 р. - Обласна станція юних техніків перетворюється в Обласний центр науково-технічої творчості учнівської молоді (ХОЦНТТУМ) (наказ управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації від 19 серпня 1992 року № 44).
1991-200б р.р. - становлення та розвитку позашкільної освіти і виховання характеризуються оновленням і перебудовою діяльності позашкільних закладів України в умовах здобуття нею незалежності. Розвиток в Україні та області варіативної освіти надав позашкільним закладам особливої актуальності. Вони стають осередками мотиваційного розвитку особистості, її самореалізації та професійного самовизначення. Позитивною тенденцією цих років є створення нових типів позашкільних закладів, активна участь у позашкільній роботі широкої громадськості.
Протягом 2005 р. - проведено 19 обласних масових заходів з залученням більше як 1500 юних техніків. Проведено конкурси по виготовленню експонатів "Юні техніки - Україні"; з початкового технічного моделювання; на кращу програму для ЕОМ; юних фотолюбителів "Моя Україна"; "Тиждень науки, техніки та виробництва" тощо. У 2005 році внесено корективи до 12 Положень про обласні конкурси та змагання і направлено їх на місця; підготовлено і видано 7 методичних розробок, 3 збірки, буклети "Українські та подільські орнаменти".
З 2007 р. - директором обласного центру працює Гончарук Г.М. який не тільки зберіг а й розширив мережу технічних гуртків з напрямків, передбачених Всеукраїнськими конкурсами та змаганнями.
У 2007 р. - у закладі створюється локальна комп'ютерна мережа, проводиться капітальний ремонт, благоустрій території обласного Центру, створюється рада обласного Центру.
У 2007-2008 н.р. - спостерігається позитивна динаміка чисельності учнів, охоплених науково-технічним напрямом.
У 2008р. - Наказом управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації від 07.02.2008 року № 55 створено відділ науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю «Мала академія наук».
У квітні цього ж року відбулося відкриття відділу організаційно-масової роботи. Колектив закладу збільшився чисельно: на заступника директора з наукової роботи, на завідувачів двох відділів, на чотири методисти.
Протягом 2007-2008н.р. - юні техніки Хмельниччини прийняли участь у 15 Всеукраїнських масових заходах: змагання з автомодельного спорту (радіокеровані моделі) — 1-е місце; змагання з спортивної радіопеленгації - 1-е місце; змагання з автомоделізму - 1-е місце;
З 01.07.2009 р. - відкрито філію ХОЦНТТУМ на базі Кам’янець-Подільської станції юних техніків, де організовано роботу 24 навчальних груп науково-технічного напряму для понад 430 вихованців;
З 01.11.2009 р. - створено навчально-методичний відділ художньо-естетичного виховання школярів;
У 2009 році - за результатами участі учнівської молоді регіонів у Всеукраїнських оздоровчо-масових заходах з науково-технічного напряму ХОЦНТТУМ вперше за весь період функціонування посів перше місце в Україні і колектив нагороджений ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти за високий професіоналізм та високу активність у всеукраїнських масових заходах науково-технічного напрямку.
У 2010 р. - За результатами участі учнівської молоді регіонів у Всеукраїнських оздоровчо-масових заходах з науково-технічного напряму вже два роки поспіль ХОЦНТТУМ утримує перше місце в Україні. А за результатами якісних показників регіональних позашкільних навчальних закладів у Всеукраїнських масових заходах з науково-технічного напряму вперше за весь період функціонування посів третє місце в Україні.
2010 р. – за результатами регіональної експертної ради з ліцензування та атестації навчальних закладів області ХОЦНТТУМ визнано атестованим з відзнакою за статусом позашкільного закладу освіти.
2011 рік – травень – проведено Всеукраїнський семінар-практикум директорів обласних центрів науково-технічної творчості учнівської молоді “Модернізація змісту, форм та методів роботи в умовах сучасного позашкільного навчального закладу науково-технічного спрямування”. Взято участь у проведенні Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті: територія партнерства».
2011 р. – ХОЦНТТУМ визнано кращим за результатами проведеного конкурсу третьої Загальнонаціональної громадської акції «Флагмани освіти України».
 

За результатами участі учнівської молоді регіонів у всеукраїнських оздоровчо-масових заходах з науково-технічного напряму вже чотири роки поспіль обласний Центр утримує перше  місце в Україні. А за результатами якісних показників регіональних позашкільних навчальних закладів у всеукраїнських масових заходах і з науково-технічного і з художньо-естетичного напрямів у 2011-2012 навчальному році обласний Центр посів друге місце в Україні.

Жовтень 2013 р. вперше проведено Всеукраїнський семінар-практикум для голів обласних методичних об’єднань авто-, авіа-, ракето-, судномодельного напрямків, картингу та радіозв’язку.

Липень 2013 р. вперше отримали І місце на Всеукраїнському конкурсі на кращі навчальні програми, навчально-методичні посібники та методичні розробки з початково-технічного профілю науково-технічного напряму позашкільної освіти.

2013 р. за підтримки Хмельницької обласної державної адміністрації,      Хмельницької обласної ради та Департаменту освіти і науки облдержадміністрації проведено ПЕРШУ обласну учнівську науково-практичну конференцію «Творчість. Пошук. Відкриття!»

За результатами участі учнівської молоді регіонів у всеукраїнських оздоровчо-масових заходах з науково-технічного напряму вже п’ятий рік поспіль Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді посідає І місце, а за результатами якісних показників у 2013 році втретє займає другу сходинку у загальнодержавному рейтингу.

За  підрахунками Українського державного центру позашкільної освіти участі учнівської молоді регіонів у 2014 році у всеукраїнських оздоровчих масових заходах з науково- технічного, художньо-естетичного напрямів обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді посідає перше місце.

 За підсумками 2015 року у всеукраїнських оздоровчих масових заходах  обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді посідає: з науково- технічного напряму - перше місце за  участю та третє за результативністю, художньо-естетичного напряму - перше місце за  участю та перше за результативністю .

 

Віртуальний інформаційно–методичний кабінет

Головна
Віртуальний методичний кабінет
Новини
Методичний кейс
Методична служба закладу
План методичних дій
Робота над проблемними питаннями
Методична рада
Атестація педагогів
Школа молодого педагога
Самоосвіта
Майстер-класи
ППД
ІКТ
Педагогічні читання
Адвокат педагога
Репортажі з відкритих занять
Школа професійної майстерності
Навчальний кейс
Нормативні документи
Документи ДОН облдержадміністраціЇ
Інструкції рекомендації
Накази та листи
Фахові конкурси
Положення
Навчальні програми
Обласні методичні об’єднання
Плани МО
Семинари-практикуми
Моніторинг
Педагогічна майстерність
Портфоліо педагога
Сайти ПНЗ
Корисні поради
Консультативний пункт
Сучасне заняття гуртка
Профорієнтація
Інновації
Методика навчання
Педагогічні технології
Керівникам гуртків
Видавнича діяльність
Електронна бібліотека

Фотогалерея