11 жовтня 2021 року у Славутській міській територіальній громаді у кінотеатрі ім. Т. Шевченка відбувся звітний концерт з нагоди присвоєння звання Зразковий художній колектив фольклорно-етнографічному гурту «Перлинка» Будинку дитячої творчості, керівник Майя Іванівна Сайпель. На сцені було представлено яскраве дійство під назвою «Посиденьки під вербою». Колектив представив календарно-обрядові, жартівливі пісні, дитячі ігри, забавлянки, побутові танці. У костюмах учасників збережено особливості народного одягу, у піснях – діалект та особлива виконавська манера, все продумано та підібрано, кожен елемент доповнював виступ.

ppv1

    Відрадно, що керівник гурту «Перлинка» разом із батьками та вихованцями відшуковували та створювали сценічні костюми, з використанням зібраних у фольклористичних експедиціях матеріалів, зберігаючи оригінальність традиційних строїв Волині. Вихованці гурту самостійно прикрашають одяг декоративною вишивкою в різних техніках.

ppv2

    Дійство, яке відбувалося на сцені, дозволило присутнім на годину перенестися на років 100 назад. Кожне слово, пісня, танець були пронизані любов’ю до України та шаною до її традицій. Гурт «Перлинка» продемонстрував, що український фольклор - величезна дивовижна «країна» народної мудрості, яка сягає глибокими коріннями у часи язичництва.  По завершенню святкового дійства членкиня обласної оглядової комісії, заслужений працівник освіти України, заступник з навчальної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Наталя Жолобок відзначила високий рівень майстер­ності вихованців гурту та керівника.      

ppv3

ppv4