З 24 по 27 травня 2021 року був проведений обласний фестиваль-конкурс драматичних колективів «Маски Мельпомени» закладів загальної середньої та позашкільної освіти. У фестивалі-конкурсі взяли участь близько 180 конкурсантів з 22 територіальних громад Хмельниччини.

ma1

   Традиційно фестиваль проводиться один раз на два роки з метою виявлення талановитих і обдарованих дітей, вивчення та практичного знайомства з сценічною мовою, пластикою, художнього пізнанням світу, сприяння подальшому розвитку юних обдарувань.

ma2

   Цьогоріч фестиваль проводився у дистанційному форматі. Обов’язковою умовою для учасників фестивалю було якісне ( до 20 хвилин) відео виступу, розміщене на сторінці YouTube.

   Юні театрали майстерно демонстрували уривки вистав, п’єс, творів О. Кобилянської, В. Ольшанського, Г. Квітки-Основ’яненка, М. Старицького, Г.Х. Андерсена, Б. Ферреро, І. Поволоцької  та інших відомих українських та зарубіжних діячів мистецтв.

ma3

   Оцінювало вистави колективів журі: Брижань Наталія Володимирівна – завідувач трупою Хмельницького академічного обласного театру ляльок, заслужена артистка АР Крим, Бєлєванцев Анатолій Васильович - головний спеціаліст відділу освіти, культури молоді та спорту виконавчого комітету Чорноострівської селищної ради, заслужений діяч мистецтв України, Гусаков Дмитро Сергійович - головний режисер Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім.                  М. Старицького, керівник Народного аматорського театру «Дзеркало» Хмельницького міського будинку культури, голова громадської організації «Центр розвитку театру «Час – Т».

   Юні актори продемонстрували хорошу акторську роботу, лаконічне, сценічне оформлення, яскраві та динамічні вистави. Хочеться також відзначити чітко створену зону дії, за допомогою костюмів, музичного оформлення, вибудовану епоху та атмосферу.

   Фестиваль засвідчив, що театр – це глибоке море, хвилі якого натхнення, талант і творчість, дарують глядачеві радість від зустрічі з піднесеним і прекрасним.

   Дякуємо театральним колективам за активну участь у  фестивалі і бажаємо нових творчих успіхів та перемог! А ми із нетерпінням чекаємо зустрічі з юними акторами не онлайн, а на сцені!

ma4