16 червня 2022 року у Хмельницькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбулося планове засідання Школи професійної майстерності у вигляді тренінгу з медіаграмотності. 

Метою тренінгу було розкрити поняття: «медіаграмотність», «фейк», «фактчекінг», показати приклади дезінформації, маніпулювання та фейків, суб’єктивність подачі інформації, виробляти навички розпізнавання маніпулятивної медіа інформації, що стало особливо актуальним після російської агресії щодо України.

yc2

    В теоретичній частині тренінгу було розкрито основні методи пропаганди російських медіа та розвінчано найпоширеніші фейки російських змі щодо війни в Україні.

    У ході практичної частини педагоги працювали в групах: виконали вправу «Червона шапочка», в ході якої на прикладі відомої казки навчилися подавати інформацію з різних точок зору, а також,  зрозуміли, що на висвітлення тих чи інших подій впливає редакційна політика видання.

yc3

    Цікавою була гра «Експерти-тролі», в ході якої три учасники від кожної групи «грали роль» трьох різних експертів, які коментували  подію з різних точок зору. Педагоги побачили, що експерти не завжди є джерелом неупереджених даних, їх теж треба перевіряти, тому що часто вони перетворюються на «експертів-тролів», які просувають наративи для того, щоб посіяти паніку і зневіру.

     Учасники тренінгу були активними та креативними. Методичний захід пройшов в атмосфері творчого пошуку та співпраці.

yc4

yc5