Вже традиційно, щороку, Хмельницьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді з метою залучення до технічної творчості та творчого розвитку учнівської молоді, задоволення її потреб у творчій самореалізації, проводяться обласні відкриті змагання учнівської молоді з повітряних зміїв. Цьогоріч (19-30 травня), вперше за історію проведення, змагання відбувалися у дистанційному форматі.

У заході взяли участь 30 юних конструкторів повітряних зміїв із Кам’янець-Подільської, Славутської, Старокостянтинівської, Шепетівської, Деражнянської міських та Антонінської, Летичівської, Новоушицької селищних територіальних громад. 

k2_1_3

До змагань допускалися наступні класи моделей: К – експериментальний змій довільної форми та розміру; К1 – плоский змій будь-якої геометричної форми та розміру; К2 – коробчатий змій будь-якої геометричної форми та розміру з жорстким каркасом; К3 – об’ємний змій будь-якої геометричної форми та розміру без жорсткого каркасу; К4 – міні-змій довільної форми; К7 – змійковий потяг.

Хоча захід проходив у дистанційному форматі, учасникам вдалося продемонструвати високий рівень конструювання та моделювання. Приємно, що до змагань вже декілька років поспіль окрім юнаків долучаються й дівчатка. Креативність та стендовість фантастичних зміїв оцінювала професійна суддівська колегія. У стендовому огляді враховувалися опис, ескіз та розроблене до нього креслення, оригінальність, складність, якість, майстерність виготовлення, дизайн та оздоблення  конструкцій.

k_1-4

В підсумку командна першість розділилася:

1 місце та кубок області отримала команда Новоушицького будинку дитячої творчості;

2 місце посіла команда Кам’янець-Подільського Центру дитячої та юнацької творчості;

3 місце –  команда Славутської міської станції юних техніків.

Також юні вихованці отримали низку нагород в особистій першості. Дипломами І ступеня нагороджено 6 учасників, ІІ ступеня – 6 учасників,                    ІІІ ступеня – 7 учасників.

Команда-переможець, яка вже другий рік поспіль посідає першу сходинку п’єдесталу, представлятиме Хмельниччину у червні 2022 року на Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді з повітряних зміїв на честь пам’яті Олега Сільченка (заочних).

Вітаємо наших змієнавтів та бажаємо якнайшвидших польотів у мирному небі над нашою країною!

2_3_-k-7